TimeTec has merged all of its solutions into www.timeteccloud.com, click to
Ücretli Yıllık İzin İzin
Dünya üzerinde
Yıllık izin hakkı sabit değildir ve bir ülkeden diğerine farklılık gösterir. Ancak kesin olan bir şey, sadakat, ülkelerin çoğunluğu için izin hakkına sahiptir. Bazı ülkeler, daha fazla ücretli yıllık izin günleri sağlarken, bazıları da iş gücüne sıfır izin günü sağlar. Ortalama olarak, iyi bir ücretli yıllık izin veya tatil günleri hakkı, yılda yaklaşık 15-20 gün artı bayram günleri arasındadır. Bazıları, hayatlarının tadını çıkarmak için diğerlerinden daha fazla zaman alırken, diğerleri neredeyse tüm yıl boyunca ofiste olmalı. Her iki durumda da, işverenlerin hiçbiri yasayı ihlal etmiyor. O zaman soru sorulur: Ücretli Yıllık İzin hakkına gelince, ülkenizin iş yasasının ne olduğunu biliyor musunuz?

\ 'ın Dünyada 10 Aşırı Yıllık İzin Hakkı Öğrenin ve bazen, gelişmiş ülkelerin bile, işgücünün gerektiği gibi bakmamasını sağlayın.

Endonezya- Endonezya'da Ücretli Yıllık İzin hakkıyla heyecanlanacak bir şey yok, çünkü bir şirkette bir yıl görev yapmış olan her çalışan sadece 12 günlük bir izin hakkına sahiptir ve eğer bu izin kullanılmamışsa, ileriye taşınamıyordu önümüzdeki altı yıla kadar gelecek yıl. Bu nedenle, bir şirkete kaç yıl hizmet verdiğiniz önemli değil, hak sahibi, yılda 12 gün sınırı ile sınırlandırılmıştır. Daha da kötüsü, şirketler yasal olarak çalışanlarını resmi tatillerde ödemeye bağlı değildir.


Japonya- Japonya'da bir arkadaşınızı ziyaret ediyorsanız, size eşlik etmek için işlerinden ayrılmalarını beklemeyin, zira boşuna günler kalmamıştır. Yaklaşık 6 ay süreyle bir şirkete hizmet eden ve çalışma saatleri bakımından% 80 oranında devam edenler için sadece 10 gün izin hakkına sahiptirler. Bir şirkette bir yıl hizmet veren çalışanlar, her yıllık hizmet için maksimum 20 gün ücretli yıllık izin için ek bir izin günü alırlar. Endonezya'ya benzer şekilde, Japonya'daki şirketlerin yasal olarak çalışanlarını resmi tatillerde ödemeleri gerekmez.


Kuveyt- Kuveyt'teki işçiler için farklı bir durum söz konusudur, çünkü her yeni görevli, iş için kaydoldukları andan itibaren otomatik olarak 30 günlük ücretli yıllık izin hakkına sahiptir. Üstelik, sürekli olarak 2 yıl görev yapmışsanız ve aynı zamanda bir Müslüman olmanız durumunda, Hac dini ritüellerini yerine getirmek amacıyla 21 gün ekstra ücretli izin hakkına sahipsiniz. Kuveyt'teki tüm çalışanlar da bu cazın üstünde 13 günün resmi tatil günlerine hakkı olduğu için sadece keki kremaya basladı.


Amerika Birleşik Devletleri- Sade bir şekilde söylemek gerekirse, yasayla, ABD'de yıllık tatil ücreti sıfırdır. Takdir yetkisi tamamen işverenlere bu tür izni vermek için kendi çalışanlarına kalmış ve ortalama olarak işverenler personeli için yılda yaklaşık 10 gün izin yapıyorlar. Öte yandan, çalışanların bu haklarını işverenlerinden talep edebilecek herhangi bir yasal hakkı yoktur.

Hindistan- Hindistan'da yıllık izin, çalıştıkları bölgeye göre değişir. Bütün ulusa uyan standart bir kanun bulunmadığından, yaklaşık 18 gün daha fazla veya daha az olabilir. İlginçtir, Hindistan sırasıyla yetişkinler ve küçükler için farklı izin hakkına sahiptir. Buna ek olarak, Hindistan'daki bayramlar ülkesinin genişliği ve yoğun nüfuslu bölgeler nedeniyle bölgeye göre de farklılık göstermektedir. Toplamını ödemek için, ücretli tatil, bir milyardan fazla insanın bulunduğu bu ülkede, hak kazanma ortalamalarını yaklaşık 15-20 günde bırakmaktadır.


Singapur- Küçük ama gelişen bir ülke için Singapur, yeni çalışanlar için sadece yedi günlük ücretli yıllık izin ve 7 yıllık bir işi varsa, yıllık ödenen izin sadece 14 katına çıkar. Gen Y ve Millennials için "Iş atlıyor" ", 7 gün, yıllarca çalıştıktan sonra bile elde edebilecekleri en çok şey.


Fransızca- Bu Avrupa ülkesi ücretli yıllık izin konusunda cömert davranmaktadır. Fransızlar, haftada 35 saatten fazla çalışanlar için toplam 30 gün ödenen yıllık izin ve yaklaşık 22 gün boyunca Çalışma Süresini Düşürürler. Yıllık izinlerini yaz döneminin dışında kullananlar da bonus günü alırlar. Daha spesifik olmak için, her 3 yıllık izin günü için her ek gün. Ve sadece bu değil, Fransız tüm bu ödenen yıllık izin daha fazladan 11 ücretli tatil alır. İşler zamanında nasıl kazanılır ?! Sadece bilirler ...


Brezilya- Brezilya 'nın izin izninde katılım büyük rol oynamaktadır. Yeniden yerleştirme tutumları ile ünlenen işçiler, en fazla 5 gün boyunca boş kaldıkları sürece, yıllık 30 günlük ödenen yapraklarla ödüllendirilir; Işçinin 6-14 gün içinde bulunmaması halinde 24 gün; Işçinin 15-23 gün arasında bulunmadığı 18 gün; İşçi 24 ve 32 gün arasında boş kaldığında 12 gün. Dolayısıyla, her çalışanın en az 12 ücretli tatil hakkı vardır.

Kamboçya- Bu ülke aynı zamanda yıllık izin konusunda oldukça cömert olup, tüm çalışanlar aylık olarak 1.5 iş günü ücretsiz yıllık izin almak hakkına sahiptir. Örneğin, bir yıl çalıştıysanız, hak 18 gündür. Bir kişi 3 yıldan fazla bir süre görev yaptığında ekstra bir gün ekstra para kazanır. Artı, her çalışan aynı zamanda kusursuz 27 günlük ücretli resmi tatil hakkına sahiptir.


Jamaika- Bu karayip adası ülkesi, yıllık izin hesaplamalarına gelince, 22 numaralı cezaya çarptırılmıştır. 220 gün hizmet veren çalışanlara maksimum 10 günlük ödenen yıllık izin verilir. En az 110 gün olanlar için; formül 125 günün 5.6 gün veya 6 güne, 110 günün 5 güne kadar hakkına sahip olduğu, çalışma gününün 1 / 22'sinde olmalıdır. 220 günden fazla çalışmış olan çalışanlar, 2 çalışma haftası, 10 yıla kadar veya daha fazla süreyle çalışıp sonuç olarak her nitelikli yılda 220 günden fazla çalışmış olan çalışanlara ayrıca 3 çalışma haftası ek süre tanınırlar. Biliyoruz, şaşkın maaan!

Bu sadece dünyanın bazı ülkelerinde farklı yıllık izin hakkına genel bir bakış sunmaktadır. Bu makaleyi okumak size hafif bir baş ağrısı yaşarsa, sadece yıllık izni değil aynı zamanda diğer izin türlerini de yönetmek ve aynı zamanda çok sayıda çalışan için tahakkuk, bakiye, kesinti ve diğerlerini yönetmek zorunda olduğunuzu hayal edin. Ve yıllarca hata yapmadan.

TimeTec Leave'in firmanın şirketin izin politikalarını ve ülkenin iş yasasını bir bulut tabanlı çözümde nasıl karşılamasına yardımcı olabileceğini öğrenin. Uygun fiyatla TimeTec Leave, izin yönetiminizi daha verimli ve kullanışlı hale getirecektir.